wymiary bramek hokeja na lodzie

Odnośniki

didddl

Temat: Liga szwajcarska 2010/2011
Spotkanie: Kloten - Lugano 29.10 Godz: 19:45 Typ: 1 Kurs: 1.60 Bukmacher: Bwin Analiza: W najbliższy piątek zostaną rozegrane na dwa spotkania w lidze szwajcarskiej w hokeju na lodzie. Jednym z ... hokeistów drużyny EHC Kloten Flyers ta sztuka udała się ośmiokrotnie. Trzeba dostawić no na drugi plan a wsiąść wyniki wyżej wymienionych zespołów podczas obecnego sezonów lidze szwajcarskiej w hokeju na lodzie ... pierwsze miejsce w tabeli ligi szwajcarskiej w hokeju na lodzie. Hokeiści zespołu EHC Kloten Flyers w tym sezonie na dziewięć spotkań jakie rozegrali na własnym lodowisku dali radę wygrać siedem meczy do tego zaledwie dwukrotnie przegrywali. Także bilans tego drużyny jest bardzo dobry ponieważ podopieczni Andersa Eldebrinka strzelili już 61 bramek a stracili zaledwie 34. A po skomplikowanych obliczeniach daje to różnice 27 bramek w lidze a takim bilansem nie może się pochwalić każdy inny zespół. W tym spotkaniu według mnie także, hokeiści zespołu EHC Kloten Flyers nie powinni mieć zbyt dużych problemów z wygraniem meczu. Ponieważ zagrają z dziewiątą drużyną ligi szwajcarskiej w hokeju na lodzie. Hokeiści zespołu HC Lugano do tej pory dali radę zdobyć dwadzieścia punktów. Podopieczni Hannu Virta podczas spotkań ... spotkaniu gospodarze powinni wygrać także tylko, że w większym wymiarze.
Źródło: goodbet.pl/viewtopic.php?t=11123

Temat: Zasady gry w Hokeja
Zasady gry w Hokeja Gra ta polega na zdobywaniu bramek poprzez przemieszczanie krążka po tafli lodu za pomocą kija. Hokej na lodzie jest jedną z odmian hokeja. Wyróżniamy także hokej na ... i ochraniacze. Na lodzie może przebywać, co najwyżej 6 zawodników z każdej z drużyn. Sam mecz składa się z trzech tercji, a każda z nich trwa 20 minut. Podczas każdej przerwy ... boiska włącza się także ławkę kar i ławkę rezerwowych. Zawodnicy grają krążkiem wykonanym z twardego kauczuku. Hokej na lodzie jest sportem dość brutalnym. Zasady są tu bardzo proste. Zawodnik nie musi zagrywać krążka kijem. Może uczynić to równie dobrze nogą, a właściwie łyżwą lub ręką. Zabronione jest zagranie ręką do swojego zawodnika. Bramka może zostać zdobyta tylko kijem. Dokonywane zmiany są dobrowolne ... sędziego krążek. Wznowienie ma miejsce również po stracie bramki w centralnej części boiska. Kary: Gdy jedna z drużyn popełni wykroczenie, sędzia podnosi ręce do góry, ale nie przerywa gry. Powoduje to prawo wystąpienie prawa korzyści dla poszkodowanej drużyny. Od tej pory drużyna faulująca nie może dotknąć krążka, a poszkodowani mogą bez obaw atakować bramkę rywali. Jeżeli natomiast drużyna faulująca dotknie krążka, to sędzia przerywa grę, a zawodnik otrzymuje karę. Kara polega na osłabieniu drużyny poprzez ściągnięcie jednego z zawodników na ławkę kar na określony czas. Wymiary kary są różne: 2 minuty, 5 minut, ... Jeżeli drużyna grająca w osłabieniu straci bramkę, to zawodnika może wrócić do gry z ławki kar, chyba, że kara obejmowała 5 minut lub była większa. Wtedy musi odsiedzieć całą karę. Karą ... w bardzo dogodnej sytuacji bramkowej, a mianowicie przed nim został tylko bramkarz drużyny przeciwnej. W takim wypadku wszyscy oprócz poszkodowanego i bramkarza schodzą z tafli lodu. Poszkodowany przejmuje dowolnie krążek będący na środku boiska i podjeżdża do bramkarza oddając strzał. źródło: zasadygry.pl Pozdrawiam Aaron
Źródło: 4um-cs.pl/viewtopic.php?t=924